Atatürk Caddesi için net açıklama bekleniyor!

ALİ YOLCU

Çift yön iken hatırlanacağı üzere yeni trafik düzenleme çalışmaları çerçevesinde tek yöne indirilen Atatürk Caddesinde muamma bitmiyor.

Esnafın bütün ısrarına rağmen tek yön uygulamasından vazgeçmeyen Belediye yönetimi bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda caddenin yeniden çift yön olacağı müjdesiyle esnafı sevindirmişti. Ancak söz konusu açıklamanın üzerinden neredeyse 3 aylık bir süre geçmiş olmasına rağmen cadde de yeniden çift yön uygulamasına geçilmedi. Esnaf ise umudunu kaybetmeden caddenin çift yön uygulamasına geçeceği gönü beklemeye devam ediyor.

Konuya ilişkin konuşan Atatürk Caddesi esnafı, Caddenin Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olduğunu bildiklerini öne sürerek şunları söylediler: “Biz bugüne kadar Atatürk caddesinin çift yön sorunu için BŞB Başkanı Sayın Lütfü Savaş ile görüştük. Ancak sayın Savaş geçtiğimiz günlerde Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile ilgisi olduğu açıkladı. Biz de nereye başvuracağımızı şaşırdık. Cadde yeniden çift yön olacak mı, olmayacak mı? Birilerinin somut bir açıklama yapmasını istiyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube