Atatürk Caddesi sil baştan!

GÜLŞAH DÖNMEZ

“Tek yön mü, çift yön mü, Dubalı mı, Dubasız mı, Park yeri olsun mu, park yeri olmasın mı, çift şerit mi, 3 şerit mi?” derken kamuoyunu meşgul eden Atatürk Caddesinde yeni tiplemeler bitmiyor. Prestij cadde denerek önceden yapılan birçok çalışmayı bir kez daha imha eden ve bu kez yeni bir çalışmanın peşinde olan yetkililer halkı isyan ettirdi.

‘Çekin artık elinizi Atatürk caddesinden’ diyen vatandaşlar yetkili birimlerin zaman kaybetme dışında bir işe yaramadıklarını öne sürdüler.

Atatürk caddesinde sadece iki yıl önce “Prestij Cadde” söylemleri altında kaldırımlarda bir takım çalışmalara gidildiğini aktaran vatandaşlar, “Ne oldu? Bugün o çalışmalar iş makineleri tarafından kaldırılıyor. Yerlerine ne yapılacak onu da bilmiyoruz. İşimiz gücümüz bu. Yap-Boz. Burada giden para ise bizim paramız oluyor” dediler.

Yapılan çalışmalar ışığında bugüne kadar Atatürk caddesinin defalarca değiştirildiğini hatırlatan vatandaşlar, “Sabah geldik ve gördük ki iş makineleri yine cadde üzerinde. Yolu bölmek için konulan dubalar kaldırılmış. Bunların yerine bu kez nasıl bir model oluşturulacak merakla bekliyoruz” dediler.

Fotoğraflarda cadde üzerinde çalışan iş makineleri ve cadde üzerinden kaldırılan dubalar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube