Atatürk Caddesi’nden ‘çift yön’e teşekkür

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya’nın en işlek caddeleri arasında yeralan Atatürk Caddesi’nin yeniden ‘çift yöne’ dönülmesi, cadde üzerinde işyeri bulunan ve ikamet edenleri memnun etti.

Konuyla ilgili olarak gazetemize konuşan cadde sakinleri, “İsteğimizi yerine getirerek yeniden caddemizi çift yön trafiğine açan Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. İnşallah yakın zamanda cadde üzerinde yapılacak düzenleme ile Atatürk Caddesi adına yakışır hale getirilecektir” diye konuştu.

ANTAKYA BELEDİYESİ’NDEN KAPALI OTO PARK’A İNDİRİM BEKLİYORUZ

Bu arada cadde sakinleri gazetemiz aracılığıyla Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ricada bulundular.

Antakya Belediyesi’ne ait olan ücretli kapalı oto parkın, Atatürk Caddesi’nde işyeri bulunan esnafa indirimli olması isteyen cadde sakinleri, “Mevcut fiyatın aylık tarifesi çok yüksek. Günübirlik araçlarını koyanlar için fiyat normaldir. Ama bizler araçlarımızı her gün koyacağımız için fiyat bize yüksek geliyor. Hiç değilse cadde üzerinde bulunan esnafa indirimli tarife uygulanırsa başkanımıza müteşekkir olacağız. Araçlarımızı mahalle aralarına koyarak hem güvensiz bir ortama koyuyoruz hem de mahalle araları araç yoğunluğuna boğuluyor. Umarım Başkan Kimyeci, talebimizi yerine getirecektir” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube