Atatürk Caddesi’ni kapatınca, caddeler taştı!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Yıllardır üzerinde çalışmalar yapılan ve adeta deneme tahtasına dönen Atatürk Caddesi hatırlanacağı üzere bir kez daha yeni bir işleme tabi tutulmak üzere birkaç gün önce trafiğe kapatıldı. Vatandaşlar arasında da ‘Yettiniz Artık’ nidalarına neden olan yeni çalışma sadece vatandaşların tepkisine neden olmadı aynı zamanda Antakya trafiğinin Gündüz Caddesi, Cumhuriyet Caddesi gibi arterlerinde tıkanmasına neden oldu.

İşkence dolu saatlerin yaşandığı Antakya trafiğinde ilerlemeye çalışan sürücüler isyan etti. Sürücüler gibi yayalarda yaşanan kalabalık ve karmaşadan şikâyetçi oldu.

Konuya ilişkin görüş bildiren vatandaşlar, “Atatürk caddesi yılan hikâyesine döndü. Bir yönetim aynı cadde üzerinde yıllarca çalışır mı? Bu nasıl iş ve bu nasıl bir zihniyet?” tepkisinde bulundular.

Atatürk caddesinin günlerce kapalı tutulacağını aktaran vatandaşlar, kapatılan cadde yerine neden alternatif bir yol üretilmediğini ise hayretle karşıladıklarını ayrıca dile getirdiler.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin yaptığı söz konusu çalışmanın son çalışma olmasını isteyen vatandaşlar, “İnşallah bir süre sonra yine caddeyi kazmazlar” temennisinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube