ATB’den Rektör Kaya’ya ‘tebrik’ ziyareti

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Celal Mursaloğlu ve ATB Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’ya tebrik ziyaretinde bulundular.

Mursaloğlu, ziyarette şunları söyledi:

“Üniversiteler kentlerin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesi için büyük önem taşımaktadır. Önümüzdeki dönemde Üniversitemizin bilimsel, sanatsal ve sportif faaliyetleri ile tam anlamıyla özgürlüklerin, farklılıkların ve de katılımın en yüksek olduğu, bilim yuvası haline getirilmesini arzu ediyoruz. Rektörümüzle ilimizde yükseköğretim daha da ivme kazanarak Hatay’ın üniversite kenti olma yolunda mesafe kaydedeceğine inanıyoruz. Artık üniversitemizin uluslararası alanda başarılarından en çok söz edilen üniversite olması ve kamuoyunda da sinerjisi en yüksek bir kurum olması için hep birlikte mücadele edeceğiz.

Sayın Rektörümüzle birlikte eğitim kalitesinin de Türkiye’nin önde gelen üniversiteler arasında yer alacağına hiç şüphemiz yoktur. Antakya Ticaret Borsası olarak hem ticaretinde hem de sosyal aktivitelerinde üniversiteyle olan ilişkilerimizi daha ileriye götürmeye, Üniversitemize faydalı olmaya çalışacağız. Üniversitemiz bizim gözbebeğimizdir. Mustafa Kemal Üniversitesi’nin rektörümüzle daha ileriye gideceğine inanıyor, Sayın Rektörümüzü kutluyor ve görevinde başarılar diliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube