Avcılarsuyu’na kütüphane kazandırıldı

GÜLŞAH DÖNMEZ

Arsuz Avcılarsuyu Mahallesi Ortaokulunda Milli Eğitim Müdürlüğü ve okulun koordinesinde KADEM’in büyük katkılarıyla bir sınıf kütüphaneye dönüştürüldü.

Çeşitli kurum ve kuruluşların katkı sağladığı Hatay Gezginler grubunun bir kısım bakım ve onarım, boya çalışmalarını yaptırdığı, bir kesimin kitap desteği sunduğu okul kütüphanesi, Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) büyük katkılarıyla sonuçlandırıldı ve bugün açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, KADEM Başkanı Selma Tunç ve yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, şube müdürleri, okul müdürü ve yöneticileri ile öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Kaymakam Sarı, KADEM Başkanı Selma Tunç’a ve yönetimine çok teşekkür ettiğini emeği geçen gezginler grubu ve diğer herkese okul idaresi ve öğretmenlerine ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirterek, “Yaklaşık 15 günlük süreçte beş okulda kütüphane açılışı yaptık. Bunun da Milli Eğitim ve okul idarecilerinin koordinesinde çoğunlukla STK’lar ve hayırseverlerin katkısıyla gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimize okuma alışkanlığını kazandıracağız. Kaymakam Sarı, konuşmanın sonunda kütüphanenin en etkin şekilde kullanılması için öğretmenlerden ve öğrencilerden söz aldı. Emeği geçen herkese teşekkür eden Sarı, kütüphanenin hayırlı olmasını ve öğrencilerimizin geleceğine olumlu katkı sunması temennisini dile getirdi. Ayrıca bir sınıfta öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet eden heyet okulun sorunlarını dinledi, öğrencilerle geleceğe dair ve eğitime dair sohbetler gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube