Bahçeşehir Koleji ‘Bir yudum mutluluk projesine’ imza attı

GÜLŞAH DÖNMEZ

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Materyal Dizayn ve Boyama Kulübü öğrencileri görsel sanatlar öğretmenleri Eda Güler, eşliğinde ‘Bir Bardak Mutluluk’ adlı sosyal sorumluluk projesine imza attılar.

Projeyle, kardeş okul olarak belirledikleri Avcılar İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin yeni yıl dileklerini onlara sürpriz yaparak gerçekleştirmeyi amaçladır.

Bahçeşehir Koleji öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Avcılar Okulu idareci ve öğretmenleri ile buluştular. Buluşmada tüm Avcılar Okulu öğrencilerinin dileklerinin yazılı olduğu listeyi okuldan temin eden kulüp öğrencileri bunları gerçekleştirmek üzere heyecanla işe koyulmaya başladılar.

Proje için öncelikle yaklaşık 1.500 atık bardaktan oluşan yeni yıl ağacını tasarlayıp oluşturdular.  Avcılar okulu öğrencilerinin dileklerini yazarak bir nebzede olsa kalplerine dokunmak isteyen öğrenciler, dilek kartlarını bardaklara yerleştirip okuldaki öğrenci ve öğretmenlere kartları çektirdiler.  Çekilişten sonra hediyeleri özenle paketleyip, hediyelerden haberi olmayan Avcılar okulu öğrencilerine kendi elleriyle teslim eden öğrenciler, Avcılar okulu öğrencilerinin yaşadığı heyecan ve mutluluğa ortak oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube