Ballıöz isyan etti!

Belediye önüne yürümek isteyen halkı Muhtar zor tuttu!

ÖZKAN BAKKAYLI

Defne ilçesine bağlı Ballıöz Mahallesi sakinleri Defne ve Hatay Büyükşehir Belediyesine isyan ettiler. Mahallenin girişine kadar getirilen parke yolun daha sonra devam ettirilmediğini belirten mahalle sakinleri ‘Toza dumana boğulduk’ şeklinde tepki gösterdiler.

Özellikle Cumartesi ve Pazar günleri piknikçilerin yolu yoğun olarak kullandıklarını aktaran mahalle sakinleri, Hatay Büyükşehir Belediyesinin seçim öncesinde kazıyarak daha sonra ‘Seçimden hemen sonra yapacağız’ sözü ile çakıl döküp öylece bıraktığı yola ateş püskürdü.

Pazar günü bir süreliğine yolu trafiğe kapatarak araçların geçişine izin vermeyen mahalle sakinleri BŞB Başkanı Lütfü Savaş’a seslenerek verdiği sözde durmasını istediler.

Ballıöz Mahalle Muhtarı Necdet Eraslan mahalle sakinleri tarafından trafiğe kapatılan yolu mahalle sakinlerinden rica ederek trafiğe açtı ancak kendisi de tepkiliydi.

Muhtar Eraslan, “Sayın Lütfü Savaş bize seçimden önce söz verdi. Yolun seçimden hemen sonra yapılacağını söyledi. Biz bu süre içinde defalarca BŞB’ye başvurduk. Milletvekilleri başta olmak üzere CHP yöneticilerine, Meclis üyelerine söylemedik kişi bırakmadık. Ancak yolumuzu yaptıramadık. Her araç geçtiğinde toza boğuluyoruz. Mahalle sakinlerimiz çok tepkili Belediyeye yürümek istiyorlar. Buna izin vermedik. Belediye Başkanımız Sayın Savaş’tan rica ediyoruz. İlgili birimlerin bu sorunumuza bir çare getirmesini istiyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube