Başıboş köpekler cirit atıyor

BÜLENT KAVUK

Antakya Ve Defne’de başıboş sokak köpekleri sorununun içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Özellikle Defne ilçesi Akdeniz ve Çekmece Mahalle sakinlerinin şikâyetçi olduğu sokak köpekleri cadde ve sokakları istila etti.

Turunçlu mahallesinde ki Hayvan Barınağından kaçtıkları veya özellikle bırakıldıkları sanılan köpekler akşam saatlerinden itibaren sokaklarda sürüler halinde dolaşıyor. Benzer şekilde Antakya’da da aynı manzaraların yaşandığını öne süren vatandaşlar giderek büyüyen soruna Hatay büyükşehir belediyesi ilgili ekiplerinin çare bulmasını istediler.

Sokaklarda sürüler halinde dolaşan köpekleri görüntüleyerek haber ekibimize gönderen vatandaşlar, bu manzaralar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini söylediler.

Bu alanda yaşanan sıkıntının defalarca kere Hatay Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerine iletildiğini anlatan vatandaşlar “Söylüyoruz ama dinleyen yok. Artık biz siyasilere güvenmiyoruz. Hatay Valiliği koordinesin de bir komisyon kurularak soruna çare aranmasını istiyoruz” ifadesinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube