Basına bilgi verilmezse, bilgi kirliliği olur!

ÖZKAN BAKKAYLI

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yargı medya buluşması komşu illerin yargı mensupları ve basın çalışanlarının katılımıyla Adana da gerçekleştirildi.

Hatay’dan Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman ve Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral, Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen ve AGC Başkanı Murat Berber’in de katıldığı toplantıya Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin, Adalet Bakanlığı Basın Müşaviri Tacettin Ural, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezzak Altun, Hürriyet Gazetesi’nden Oya Armutçu, Çukurova Üniversitesi’nden Dr. Dursun Ali Demirboğa ve Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Kemal Firik konuşmacı olarak katıldı.

Bölge illerin Cumhuriyet Başsavcıları ve Adalet Komisyon Başkanlarının da katıldığı toplantıda özellikle Adliyelerde kurulan basın sözcülüğü kurumunun önemine değinildi.

Konuşmacılar, basına bilgi verilmediği takdirde bilgi kirliliğinin olduğunu, bununda haberlere yansıyarak halkın yanlış bilgilendirildiğinin altını çizdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube