BASK: Gazetecilik demokrasinin temel taşlarındandır!

BÜLENT KAVUK

Kısa adı (BASK) olan Bağımsız Sağlık Sen Genel Merkez Yöneticisi ve aynı zamanda Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı olan Metin Yılmaz, “Gazetecilik mesleği demokrasinin temel taşlarındandır” dedi.

Yılmaz, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şöyle devam etti;

“Ülkemizde ve dünyada gelişen olayları tüm yönleriyle halka sunmuş ve halkın gerçeğe açılan penceresi olmuştur. Gazetecilik mesleği demokrasinin temel taşlarındandır. Hayatın birçok alanında ulaştıkları doğru ve tarafsız bilgileri fedakarlık ve sorumlulukla kamuoyuna aktararak zor şartlarda mesleklerini icra etmektedir. Gazeteci arkadaşlarımızın kalemleri demokrasiyi koruyan kılınçtır.

Yalnız ülkemizde olduğu gibi ilimizde yerel gazeteci çalışan arkadaşlarımız çok zor şartlarda bu görevi yerine getirmektedir. Gerek yerel yönetimler gerek kurumlarımız gerekse bu kutsal görevde her daim yanlarında olunması gerekmektedir. Emeğin ve hakkın mücadelesinde her daim yanımızda olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım. Her daim BASK ailesi olarak gazetecilerimizin yanınızdayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube