Başkan Güven halkın yanında yer aldı!

Hatay’ın Arsuz ilçesinin Kale Mahallesi’nde yapılmak istenen ‘Krom ocağı ve zenginleştirme tesisi kapasite artışı halkın katılım toplantısı’ halkın bu konuda bilgilenmek istememesi üzerine iptal edildi..

HABER MERKEZİ

Hatay’ın Arsuz ilçesinin Kale Mahallesi’nde yapılmak istenen ‘Krom ocağı ve zenginleştirme tesisi kapasite artışı halkın katılım toplantısı’ halkın bu konuda bilgilenmek istememesi üzerine iptal edildi.

Mahalleliye STK’larınla birlikte destek veren Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Kale Mahallesi İlkokulu’nda gerçekleştirilmek istenen toplantıya katılarak halkın yanında yer aldı. Bu toplantının yapılmaması yönünde beyanda bulundu.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, doğal yaşamı sekteye uğratacak her türlü duruma karşı olduklarını söyledi.

Mevcutta bir tesisin zaten var olduğunu belirten Başkan Güven, bu tesisin genişletilmesi durumunda doğaya ve en çokta kale mahallesinde yaşayan halk başta olmak üzere tüm ilçe halkına zarar vereceğini vurguladı.

Arsuz’un bir turizm ve tarım ilçesi olduğunun altını çizen Başkan Dr. Asaf Güven, “Turizm ve tarıma zarar verecek her türlü girişime karşı olduğumuzu burada bir kez daha gösterdik. Özellikle duyarlı halkımızla birlikte bu işi gerçekleştirdik. İlçemiz İnşallah önemli turizm merkezlerinden birisi olacak. Ve özellikle de kale halkına duyarlı oldukları için teşekkür ediyorum. Onlar daha sonra ne kadar büyük bir iş başardıklarının farkına varacaklardır. Bunun hem turizm hem de tarım olarak karşılığını alacaklardır. Burada olan tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kale Mahallesi’nde yapılmak istenen “Krom Ocağı Ve Zenginleştirme Tesisi Kapasite Artışı Halkın Katılım Toplantısı”, halkın bu konu hakkında bilgilenmek istememesi üzerine Oturum Başkanı Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Kadir Özer tarafından sona erdirildi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube