Başkan Kimyeci’den ‘Regaib Kandili’ mesajı

HABER MERKEZİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, mübarek üç ayların başlangıcı ve 7 Mart Perşembe gecesi idrak edeceğimiz mübarek “Regaib Kandili” ve 8 Mart Cuma günü başlayacak Mübarek üç aylar münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak vatandaşların bu müstesna günlerini kutladı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mesajında şu görüşlere yer verdi; “Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve İslam alemi olarak müstesna günlerimiz mübarek üç aylar, Yüce Mevla’mızın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı, rahmet ve bereket dolu müminlerin baharıdır. Üç aylar, her biri ilahî tecellilerle, ihsan ve ikramlarla dopdolu olan Regaip, Miraç, Berat ve Kadir geceleri ile süslenmiş maneviyat iklimidir. Mübarek Ramazan ayı ve Bayramı’yla doruk noktaya ulaşan manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. Dini hayatımıza yeni bir heyecan, canlılık ve ivme kazandıran kandiller, gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardır.

Üç aylar, kalplerimizi, ruhlarımızı dua ve ibadetlerle ferahlatmak, kulluk şuurumuzu tazelemek ve Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmak için fırsatlarla dolu bir zaman dilimidir. Bugün dünyanın her yanında bulunan Müslümanlar olarak, bu kutlu üç aylar mevsimini büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılamaktayız.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube