Başkan Sadış, büyük tepki gösterdi!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Son dönemlerde Trafik cezalarında yaşanan artış vatandaşları çileden çıkardı. Gazetemiz Haber Merkezine ulaşan ihbarlarda Trafik ekiplerinin tuzak kurma yoluyla cezalar yağdırdığını aktaran vatandaşlar, devletin bütçeyi cezalardan oluşturmaya çalıştığına dikkat çektiler.

Bu vatandaşlarımızdan sadece biri olan ve toplumsal gelişmelere duyarlılığı ile bilinen Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı Suat Sadış’da sosyal medya hesaplarından duruma tepki gösterenler arasında yer aldı.

Suat Sadış yazdığı sosyal medya mesajında şunları söyledi: “Devlet tuzak kurmamalı !!! Son zamanlarda özellikle trafik uygulamalarında tüm uygulamalar sürücülere mutlak ceza yazma üzerine yapılmakta !!! Üst geçitlerde dronla takip etmeler bariyer arkalarına saklanmalar, dronları havada gezdirmeler, kameralar, mobeseler vs. Trafik kurallarına uyum! Bunu tartışmaya bile gerek yok! Ancak işin içine tuzak girince cezadan kaçma şansın yok! Yıllardır kullandığın yol bir gece önce hız limiti düşürülerek hemen yenilenen levhanın bitimine radar koyarsan kimse cezadan kurtulamaz !!! Şehir içlerinde park yeri bulma şansın hemen hemen yok gibi hal böyle olunca bazen eczaneden bir kutu aspirin almak bile baya tuzluya patlayabilmekte !!! Trafik cezaları ciddi olarak sıkıntı yaratıyor !!! Trafik kazalarını önlemenin bir diğer ve önemli yolu da otoban ve duble yollarda su birikintilerini önlemektir! Zira bu durum yollarımızda sıkça mevcut ve ciddi kazalara neden olmakta !! Avrupa’da günlerce yağmur yağar yollarda su birikintisine rastlama şansın yoktur !! Bizler devletimizi baba olarak gören bir toplumuz! Baba evladına tuzak kurmamalı !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube