Başkan Yılmaz verdiği sözü tuttu!

HABER MERKEZİ

Her zaman esnafın yanında olan, sıkıntılarına kulak vererek çözüm üretme konusunda gayret gösteren esnaf dostu Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, esnafa büyük bir yük olarak külfet oluşturan tabela vergileri ve işyeri açma ruhsatı harçlarının ücretlerinde indirim yapılacağının müjdesini verdi. Antakya Belediyesi Ağustos Ayı olağan meclis toplantısında görüşülen Tabela Vergileri ve İş Yeri Açma Ruhsat Harçlarında indirim yapılması oy birliği ile kabul edilerek Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “ 2019 yılı plan bütçe tarifesinde bulunan tabela vergileri ve işyeri açma ruhsatlarının harçlarına yönelik birim fiyatlarının çok yüksek olmasına ilişkin esnafımızdan aldığımız şikâyetler üzerine değerli vekilimiz, esnaf temsilcilerimiz ile bir araya gelerek bu duruma bir çözüm bulmak istedik. Oda başkanlarımızın bu konuda sık sık yazılı ve şifai olarak bizlere iletmiş oldukları sıkıntılarını göz ardı etmemiz mümkün değil. Her zaman esnafın yanında olmaya yönelik verdiğimiz sözler doğrultusunda söz konusu birim fiyatlarını düşürerek esnafımızın üzerindeki bu külfeti hafifletmeye yönelik çalışmalarımızı başlattık.

Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz toplantı neticesinde 2019 yılına ait plan bütçe tarifesinde indirime gidilmesi konusunda görüş birliğine vardık. Bu karar doğrultusunda esnaf temsilcilerimizden gelen teklifleri değerlendirerek, Antakya Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısında değerli meclis üyelerimizin kabulüne sunarak, taslağımızı meclisten oy birliği ile geçirmek sureti ile plan bütçe komisyonuna havale ettik. Plan Bütçe Komisyonunun gerekli çalışmaları yapması ve yasal onay sürecinin tamamlanması ile birlikte en kısa zamanda esnafımızı büyük oranda rahatlatacak olan birim fiyatlarının düşürülmesi kararını hayata geçirmiş olacağız.

Şehrimizde hizmet veren esnafımızın sıkıntılarını her daim kendi sıkıntımız bildik. Esnafımızın yükünü hafifletmeyi kendimize borç bildik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube