Başkan Yılmaz’dan bir indirim müjdesi daha!

Tabela vergisi ve işyeri açma ruhsat harçları ucuzluyor. Hatırlanacağı üzere Antakya Belediyesi daha önce Otopark Ücreti ve Nikâh harçlarında da indirime gitmişti

METİN DİNGİL

CHP’li Belediyelerin aksine zam değil indirim yapan İzzettin Yılmaz Başkanlığında ki Antakya Belediyesi hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Otopark ve Nikâh ücretlerinde indirime gitmişti. Yılmaz, esnafı rahatlatma adına bu kez İşyeri açma Ruhsatlarında ve Tabela vergilerinde indirime gideceğini duyurdu.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz HRT ekranlarında konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Esnafımızın bugün itibariyle içinde bulunduğu ekonomik daralma ortada. Bir nebze de olsa vatandaşlarımızı rahatlatma adına bu indirimleri gerçekleştireceğiz” dedi.

Esnaf tarafından memnuniyetle karşılanan gelişmeyi değerlendiren Antakyalılar, “Sayın Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği Gönül Belediyeciliği bu olsa gerek. Sayın Yılmaz ve ekibine teşekkür ediyoruz” ifadesinde bulundular.

KURTULUŞ CADDESİ İÇİN 6 AY

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz Kurtuluş Caddesi yayalaştırma projesinde gelinen son durumu da değerlendirdi.

HRT de ‘Yeni Bir Gün’ programında gazeteciler Ali Yolcu ve Can Çapar’ın sorularını yanıtlayan İzzettin Yılmaz, Kurtuluş Caddesinin yayalaştırılması konusunda Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın gösterdiği büyük gayrete teşekkür ederek şunları söyledi: “Yarın (Bugün) meclis toplanıyor. 100 milyon liralık kamulaştırma bedelini Meclis’ten geçireceğiz. Kemal Şeyhoğlu Caddesi Kurtuluş Caddesine alternatif olacak. Kamulaştırma çalışması yanı sıra yolun açılması sanıyorum 6 ay gibi kısa bir sürede biter. Ardından Kurtuluş caddesinin trafiğe kapatarak yayalaştıracağız” dedi.

ÇUKURLU YOLLAR

Program akışı içinde en çok konuşulan ve seyirciler tarafından da en çok gündeme taşınan çukurlu ve bozuk yollarla ilgili de çarpıcı bilgiler veren Antakya Belediye Başkanı Yılmaz, geçtiğimiz hafta içinde Belediye Başkan yardımcıları ve ilgili müdürlerle birlikte Antakya ana arterlerini gezerek eksiklikleri tespit ettiklerini söyledi. Ana arterlerde 42 kilometrelik alanda çukurlu ve bozuk yolları tespit ettiklerini belirten Yılmaz, “Bu yollarda çalışmayı hemen başlatacağız. Sanıyorum ki en geç yılbaşına kadar çukurlu ve bozuk yol kalmayacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube