Başkanlığın canı cehenneme!

ALİ YOLCU

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, belediyecilik sisteminde yaşanan bürokrasi sorununa dikkat çekti ve muhalif belediye olunması durumunda bu çarkın çok ağır işlediğinin altını çizdi.
‘Bunu herkes biliyor’ diyerek Gazetemiz Haber Müdürü Ali Yolcu’ya açıklamalarda bulunan Mithat Nehir, “Dilekçesini yazarak talep ettiğimiz bir işimizin yanıt dilekçesi 6 yıldır gelmedi. Bir düşünün 6 yıl önce yazı yazıyorsunuz ve bu yazının cevabı 6 yıldır gelmiyor. İşte böyle bir ortamda hizmet vermeye çalışıyorsunuz. ‘Siz Bizden Değilsiniz mesajı veriliyor” dedi.
Bu sorunun biraz muhalefet partisi olmaktan, biraz da bürokrasinin hantallığından kaynaklandığını belirten Mithat Nehir, “Benzer sorunları Büyükşehir Belediyesi’nde de yaşıyoruz. Aynı partiden olmamıza rağmen orada da gecikmeler yaşanabiliyor. Demek istediğim belediyeyi yönetmek öyle dışarıdan görüldüğü gibi bir şey değildir. Sistem sizin hizmet etmeniz üzere değil hizmet ederken size zorluk çıkarmak üzere kurgulanmış. Ve siz bir belediye başkanı olarak enerjinizin büyük bir kısmını o engelleri ortadan kaldırmak için kullanıyorsunuz” dedi.
HALKA GİDİLSİN!
Geçtiğimiz günlerde Samandağ İlçe Örgütü Başkanlığı’na dilekçesini vererek resmen aday adaylığını açıklayan Mithat Nehir, adayların nasıl belirleneceği konusunda açık ve net cümleler kullanarak düşüncesini söyledi.
Nehir, “Ben Samandağ dâhil olmak üzere diğer tüm ilçelerde adaylar ön seçimle belirlensin istiyorum. Ancak üye veya delege tarafından değil. Direkt halk seçsin” dedi.
Türkiye’deki ekonomik kriz ve etkileri ile ilgili soruya da yanıt veren Başkan Nehir, “Ekonomik kriz halkımızı oldukça etkiledi. Etkilemeye de devam edecek. Ancak alınan önlemler var. Umarım ki başarılı olunur. Türkiye’nin bekası, refahı her şeyden önemlidir. Bu konuda siyaset olmaz. Ekonomik kriz bitsin, ülkemiz refaha kavuşsun da belediye başkanlığının, siyasetin canı cehenneme” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube