Bayrakdar: Hatay diplomatik başarıyla kazanıldı

VEYSEL SAVAŞ

Memur Sen Hatay İl Temsilcisi Ve Eğitim Birsen Hatay Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, Hatay’ın Anavatan’a katılışının 80.yılı olması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bayrakdar, gazetemize gönderdiği mesajda, katılımın siyasi ve diplomatik bir başarı olduğunu kaydederek, “Yüzyıllardır dostluk, kardeşlik ve hoşgörü ikliminin hakim olduğu, medeniyetler şehri Hatay’ın, gelişmesini devam ettireceğine inanıyorum” sözlerine yer verdi.

Bayrakdar, Atatürk’ün çözümü için büyük çaba sarf ettiği Hatay sorununun, diplomatik yöntemlerle, Türkiye’nin barışçı kimliğini ortaya koyan bir yaklaşımla çözüme kavuşturulduğunun altını çizdi.

Hatay’ın anavatana katılmasının siyasi ve diplomatik bir başarı olarak Türkiye tarihinde özel bir yeri olduğunu vurgulayan İsmail Bayrakdar, “Bağımsız Hatay Parlamentosu aldığı katılma kararıyla, anavatan Türkiye’yle ebedi bir kucaklaşma ve bütünleşmenin önünü açmıştır. Medeniyetler şehri Hatay’ımızın, bu müstesna konumunun verdiği güvenle, halkından aldığı birlik, beraberlik, kardeşlik mesajıyla, Hatay’ın yönetimden sorumlu kişilerin gayreti ve çabasıyla, sivil toplum kuruluşlarının da sunacağı katkılarla gelişimini devam ettireceğine inanıyorum” sözlerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube