Belen’e ‘sağlık tesisi’ çalışması!

HABER MERKEZİ

Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında Belen ilçesinde gerçekleştirildi.

Belen Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen buluşma toplantısı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın’ın ilçe ile ilgili yaptığı bilgilendirme sunumu ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğan, “Hatay dünyanın en güzel körfezlerinden biri olan İskenderun Körfezine sahip. Bu körfez etrafında Payas, Belen, Dörtyol ve Erzin’i kaplayan alanı sanayi parselleri haline getirmiş. Çok ciddi anlamda istihdam oluşturmuş. Antakya’da ise dünyanın en verimli ovalarından Amik Ovasına sahibiz. Dolayısıyla Belen deniz ve ovanın tam ortasında bulunuyor. Belen tarihte olduğu gibi bugünde tam bir geçit yeri olmuş. Antakya OSB’de Belen sınırları içerisinde kalmış bu da büyük bir imkan yaratmış. Yatırımlara bakacak olursak; eğitimle ilgili çok ciddi yatırımlar yapılmış. Sağlıkla ilgili olarak da geçit bölgesi olduğu için ilk müdahalenin yapılabileceği, müşahede odalarının olduğu bir sağlık tesisine ihtiyaç olduğu görülmekte. Bu yönde bir çalışma yapacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından muhtarlarımız söz alarak mahallelerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Doğan’a ilettiler. Vatandaşlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, kısa sürede halledilebilecek sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum İl müdürlerine talimatlar verdi.

Toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, kurum il müdürleri, ilgili kuruluşların üst düzey yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube