Ben değil Hatay halkı efsane

Başkan Savaş, ‘Efsane, efsane Lütfü Savaş efsane’ adına yazılan şarkı ve sloganlara teşekkür ederek, şu karşılığı verdi;

GÜLŞAH DÖNMEZ

Hatay halkından ikinci dönem vizesi, İl Seçim Kurulu’ndan da mazbatasını alan Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Doç. Dr. Lütfü Savaş, adına yazılan şarkı ve sloganlara teşekkür ederek, ‘efsane’nin aslında Hatay halkı olduğunu söyledi.

31 Mart yerel seçimlerinde oyların %55’ini alarak en yakın rakibine yaklaşık 110 bin fark atan Başkan Savaş, 3’üncü kez kazandığı belediye başkanlığı zaferini hemşehrileri ile birlikte kutladı. Hem adliye hem de köprüde vatandaşların yoğun ilgisi ve davul zurna eşliğinde karşılanan Başkan Savaş, “Hatay’ımızı daha güzel yarınlara taşıyacağımıza olan inancıyla bizlere göstermiş olduğu güvenin ve desteğin timsali olan ikinci dönem Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatamızı aldık. Teşekkürler Hatay. Hep birlikte çalışıp, hep birlikte kazanacağız” dedi.

BIRAKTIĞIMIZ YERDEN DEVAM

Belediye önünde kesilen kurbanlar eşliğinde Hataylı vatandaşlar ve basın mensupları ile bir araya gelerek düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Mazbatamız hayırlı uğurlu olsun. Sizlere 3’üncü kez hizmet edecek olmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu mazbata Hatay halkı adına alınmış bir mazbatadır. Efsane şarkısı benim değil Hatay halkının efsane olduğunu gösteren bir şarkı. 2014’te 30 Mart’ta çok çetin bir mücadele sonucunda Hatay halkı tarih yazdı. 31 Mart 2019’da da aynı tarihi altın harfler ile yazdınız. Efsane ben değilim sizlersiniz. Bu satırları tarihe not düşen Hatay halkı” diye konuştu.

BİR DAMLAYDIK, ŞİMDİ MEYDANLARA SIĞMIYORUZ

Herkese canı gönülden teşekkür eden HBB Başkanı Savaş “Bu yola çıkarken bir damlaydık, sonra küçücük göletler olduk, deniz olduk ve okyanus olduk şu anda da meydanlara sığmıyoruz. Biz bugüne kadar Hatay’daki bütün renklerimizi birlik ve bütünlük içinde geleceğe taşıma gayreti içindeydik ve bunun gerçekten de sonuçlarını aldık İttifaktaki partili arkadaşlarıma, Hatay’da daha önce her partiye oy vermiş ama ‘Hatay’da huzur kazansın, Hatay’da geleceğimiz kazansın’ diyen tüm dostlarımıza canı gönülden teşekkür ederim. Seçim zamanında emeği geçen herkese ve oy veren bütün dostlarımıza da teşekkür ederim. Hatay’daki kazanan belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve muhtarlarımızı da kutluyorum.  İnşallah meclisimizde de Hatay’ın lehine ve geleceği için çalışırız. Biz dün olduğu gibi bugün de birlikte çalışmaya hazırız. Bizim önceliğimiz Hatay’ın huzuru ve hizmetidir. Bıraktığımız yerden değil, durmadan çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube