Ben Hatay’ın doktoruyum!

Başkan Savaş, katıldığı radyo programında, şehrin eskiyen alt yapısını değiştirdiklerini, makyaj yapmayarak sorunları çözdüklerini söyledi..

VEYSEL SAVAŞ

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Beyzade FM’in canlı yayın konuğu oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başlattığı soruşturmanın detaylarını paylaşan Başkan Savaş, soruşturma kapsamında Ankara’dan müfettiş geldiğini ve istenen belgelerin Bakanlık müfettişine verildiğini bildirdi.

İktidar partisinin kurduğu ittifaka da değinen Başkan Savaş, “Ankara’da yapılan ittifakların milletin yanında ne kadar kabul göreceği 31 Mart gecesi belli olacak. Biz insanlarla gönül ittifakı kurduk” dedi.

Hatay genelindeki yol yapım çalışmaları ile ilgili konuşan Savaş, “Ben makyaj yapmaya gelmedim. Gerçek sorunları çözmeye geldim. Tarih, kültür ve medeniyet şehrinde, medeni yaşayalım, daha da modern yaşayalım, hastalıklardan korunalım diye altyapıya önem verdim. Seçim var diye hemen asfaltlayalım cila yapalım demiyorum. Ben bilim insanıyım. Bu şehrin geleceğini aydınlatmak için çocuklarımızın, torunlarımızın rahat yaşayabilmesi için 50-60 yıldır altyapı yapılmayan ve eskiyen yerlerde altyapı yaptım. Ben bu şehirde belediye başkanıyım ama ben şehrin doktoruyum. Altyapı eski iken %20 kanalizasyon karışıyordu. Bu borulardan demir, kurşun, bakır dökülüyordu ve asbestli idi. Bu maddelerin üçü ağır metal biri de kanserojen. Zaten Payas, Dörtyol ve İskenderun bandında solunum yolu kanserleri çok fazla. Bu üç ağır metal suya karışıyor vücudumuza girerek ve hem böbreklerimizi ve akciğerlerimize büyük zararlar veriyor. 9 tane beton asfalt ekibimiz var. Özellikle hem Antakya’da hem de Defne’de asfalt çalışmalarımız devam ediyor. 2,5 ay çok iyi yağmur yağdı. 2002’den beri ilk defa bu kadar güzel rahmet yağıyor. Rahmetin biraz zahmeti olacak ama daha sonra bereketi ile kalacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube