Ben kanun dışı iş yapmam!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, her daim bütünleştirici bir yaklaşımla Hatay’ın yöneticiliğini yaptığını söyledi..

ALİ ATASOY

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, her daim bütünleştirici bir yaklaşımla Hatay’ın yöneticiliğini yaptığını söyledi.

Başkan Savaş, yaptığı konuşmada, “Bizler hiçbir zaman Yunus Emre’nin Mevlana’nın, Habib-i Neccar Hazretleri’nin dilinden ve üslubundan ayrılmadık. Tarihi değerlerimizin bize gösterdiği yoldan gitmeye çalıştık. Bu anlayışla yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. İnsanı insan olduğu için seviyoruz. Şehrimize Allah rızası için hizmet ediyoruz. Elbette seçilirken bir siyasi parti temsilcisi olarak seçiliyoruz. Ama seçildikten sonra ay yıldızlı bayrağımızı yakamıza takıyoruz ve öyle hizmet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Hatay’da göreve geldiği günden bugüne önemli hizmetlere imza attıklarının altını çizen Başkan Savaş, “Ben göreve gelmeden önce kentimizde yalnızca iki tane arıtma tesisi verimli çalışıyordu. Amik Ovası’na kanalizasyon akıyordu. Ve oradaki ekinler kanalizasyon sularıyla sulanıyordu. Bütün bunları çok şükür geride bıraktık. Şu an Amik Ovası’na %85 oranında arıtılmış su veriyoruz” dedi.

Kentin kalkınması yolunda önemli adımlar attıklarını belirten Başkan Savaş, “Birçok çalışmamızda Avrupa’da olduğu gibi yerelden kalkınma modelini hayata geçiriyoruz. Yerelden kalkınma modelimiz ile tüm Türkiye’ye örnek olmaya çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

Hatay’ın tüm farklılıklarına eşit mesafede olmanın ne denli önemli ve mutluluk verici olduğunun altını çizen Başkan Savaş, “Bizim inancımız birleştirmektir. Benim inancıma göre eğer Rabbim buraya çeşit çeşit insan göndermişse bu insanlar da vatanını seviyorsa ben bu insanları kucaklarım” ifadelerine yer verdi.

SİYASETTE BARIŞMASINI BİLMEYEN KAVGA ETMESİN

Kendisi hakkında çıkan iddialara da yanıt veren Başkan Savaş, “Siyasette barışmasını bilmeyen kavga etmesin, diyor büyüklerimiz. Ben kavga etme taraftarı değilim. Bir gazeteci arkadaşımız benim hakkımda Lütfü Savaş kendini HATSU yönetim kurulu başkanı ve kardeşini de özel kalem müdürü olarak atamış diye tweet atmış. Ben kendimi hiçbir yere atamadım. AKP’nin büyükşehir belediyesi hakkında çıkardığı yasada büyükşehir belediye başkanı aynı zamanda su ve kanal hizmetleri yönetim kurulu başkanıdır. Yan ben kendimi atamadım ve buradan para almadım. Yalan ve yanlış haberdir. Evet, abim Büyükşehir’de çalışıyor ama para almıyor. Onun gibi fahri çalışan birçok arkadaşımız var. Çalışanlarımız ve onların sayesinde biz bu seçimi kazanıyoruz. Metin ismindeki kardeşim 25 yıllık memur. Üniversitede personellerden sorumluydu. Şu anda HATSU’da personel müdürü. Benden ahlaksızlık, yolsuzluk, hırsızlık ve vurdumduymazlık görseler istifa ederim. Ben kanun dışı iş yapmam. HATSU belediyeye bağlı bir kurum olduğu için mecbur olarak başkanıyım. Halkımız bize güvenmeseydi biz oy vermezdi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube