Bilime, teknolojiye, eğitime yatırım yapmaktan geri durmayacağız!

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, TRT Çukurova Radyosuna konuk oldu..

METİN DİNGİL

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz TRT Çukurova radyolarında yayınlanan Akdeniz’den Toroslara adlı programın telefon bağlantısı ile canlı yayın konuğu oldu.

Başkan Yılmaz programda şu görüşlere yer verdi; “Devletimizin Uzay hamlesini daha da içselleştirmek amacıyla Astronomi alanında çocuklarımızın eğitiminde bu alanı çokça kullanacağız. Planetaryumun taşınabilirini de alarak Merkezimizi ziyaret edemeyen öğrencilerimize de biz gideceğiz.

Salgın sona erdiği anda Planetaryum ve Teleskoplarla eski köy statüsündeki mahallelerimizde Uzay Gözlem Şenlikleri yapacağız. Bilim Merkezimizde hem kurslar vereceğiz hem de buradan kendini geliştiren öğrencilerle ileri eğitimler yaparak takımlar oluşturmayı planlıyoruz. Robotik takımı, Astronomi takımları ile mutlaka Teknofest gibi yarışmalarda boy göstermek istiyoruz. Antakya Belediyesi olarak bilime, teknolojiye ve bunun eğitimine yatırım yapmaktan geri durmayacağız. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Antakya Karaali mahallesinde bir Bilim ve Yapay Zeka merkezinin de hazırlığı aşamasındayız. Bununla ilgili İl Milli Eğitim Müdürümüzle bir protokol de imzalamıştık. 1 Mart itibariyle kurslarımız için bir sınav çalışması yapacağız. Ayrıca Bilim Merkezimizi okullarımızın ziyaretine de açacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube