Bin yıldır bu coğrafyada yaşıyoruz!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, millet olarak birlik ve beraberliğin korunması gerektiğine dikkati çekti..

METİN DİNGİL

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarının yapılmaması halinde bugün Erzin’de, İskenderun’da, Amonoslar’da terör örgütü ile mücadele etmek zorunda kalacaklarını söyledi.

Doğan, yaptığı konuşmada, 2011 yılında Suriye’de başlayan süreçle birlikte Türkiye bundan hem ekonomik hem sosyal açıdan çok etkilendiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Ama toplumumuz tarihten gelen kadirşinas yapısı ile gönül coğrafyasındaki insanlara merhametinden dolayı bir sorun yaşamıyoruz. Eğer biz Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarını yapmamış olsaydık bugün Erzin’de, İskenderun’da, Amonoslar’da terör örgütü ile mücadele etmek zorunda kalacaktık. Şükür ki bugün bu Zeytin Dalı Operasyonuyla güvenlik sorununu çözdük. Güvenlik sorunu çözülünce de tarımda da turizm de ticaret te sanayide de Hatay ilerleyecektir. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım. Hatay’da farklı sosyal yapıdan insanlar burada huzur içinde yaşıyorlar. Biz birlik ve beraberlik içinde olup istikrarı devam ettirmeliyiz. Türkiye’nin dara düşmesini, diz çökmesini istiyorlar. Bin yıldır bu coğrafyada yaşıyoruz, farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüyoruz. Bu toprakları birlikte devlet yaptık, birlikte vatan yaptık ve birlikte de yaşıyoruz. Bunu unutmamalıyız. Hemen yanı başımızda devletin olmadığı yerde neler yaşanıyor görüyoruz. Devletin olmadığı yerde can güvenliği yoktur. Memleketin kıymetini bilmeliyiz. Geçtiğimiz günlerde Zeytin Dalı Gümrük Kapısını açtık. Bölgede yapılan ticarette zamanla artacaktır.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube