Bir kasada 3 tüp! Doğal Gaz olmayınca..

ALİ YOLCU

İlimiz Hatay’da halen motosikletlerin küçük sepet veya selelerinde yapılan Tüp Gaz taşımacılığı vatandaşların yüreğini ağzına getiren manzaralara neden oluyor.

Bir adet motosikletle 3 bazen 4 adet tüp taşıyarak müşterisine ulaştırmaya çalışan motosiklet sürücüleri neden oldukları tehlikenin farkında bile değiller.

Gelişmiş şehirlerde arkası açık pikap veya Tüp Gaz için özel imal edilen araçlarla yapılan bu taşımacılığın ilimiz Hatay’da halen motosiklet arkasında ki sağlamlıkları şüphe uyandıran sepetlerde ve bu sepetlere bağlanan iplerle yapılması üzüyor.

VATANDAŞ İKİ KURUMADA TEPKİ GÖSTERDİ

Antakya ve Defne ilçelerinin kent merkezleri dâhil olmak üzere hemen her cadde ve sokakta rastlanılan bu manzaranın sona ermesi için Antakya ve Defne ilçelerinin tümüyle Doğal Gaz’a geçmesi gerektiğini aktaran vatandaşlar, Doğal Gaz Firmasını da bu alanda ağır, ihmalkar ve plansız olmakla suçladılar.

Ne Doğal Gaz firması ne de Hatay Büyükşehir Belediyesinin bu alanda ki sorumluluklarını yerine getiremediklerini aktaran vatandaşlar, “Yanı başımızda ki Adana, Mersin, Gaziantep gibi iller Doğal Gaz’a geçeli 10 yıl oldu. Hatay’da ise halen bu oran yüzde 25 bile değil. Doğal Gaz olmadığı sürece bu manzaralara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” serzenişinde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube