Bir sezonun iptal edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz!

Hatayspor taraftarlarından ortak açıklama

ALİ ZAN

Hatayspor Taraftarlar Derneği, Şampiyon Hatayspor Sayfası, Asi 1967 Sayfası, Cadde Bordo Bereliler Grubu, İstila grubu, Hatayspor Aşktır sayfası, Defne Hatayspor Grubu, Ölümüne Hatayspor sayfası, Hatayspor Destanı 1967 sayfası, Altınözü Hataysporlular Grubu, Belen İskenderun Hatayspor Sayfası ortak bir deklarasyon yayınladı.

Şampiyonluğa bir adım kala Hatayspor’un hakkının verilmesi, 53 yıllık hasretin gerçekleşmesi adına Hatayspor’a gönül veren dernek, taraftar grupları ve sosyal medya sayfaları ortak açıklama yaparak takımın alınterini ve emeğini savunacaklarını belirtti.

Bu konuda yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Tüm dünyayı etkisi altına alana Covid-19 adlı Coronavirüs salgının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu tarafından13 Mart’tan itibaren ligler ertelenmiştir. Önce sağlık ilkesinden hareketle alınan bu kararı sonuna kadar destekliyoruz. Gelinen süreçte vakaların azalmasıyla birlikte ülkemizde hayat yavaş yavaş normale dönmektedir.

Normalleşme sürecine girildiği bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu liglerin başlama takvimini açıklayarak bir yol haritası belirlemiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki salgın nedeniyle liglerin ertelenmesi kararından bu yana gelinen süreçte liglerin devam edip etmeme konusunu yakından takip etmekteyiz.

Son zamanlarda Türkiye Futbol Federasyonunu Baskı altına alarak Futbol ligleri iptal olsun diyen çevrelerin arttığını da görüyoruz.

Biz çağrımızı tekrarlıyoruz, ligler daha sağlıklı bir ortamda başlasın, gerekirse haftada 2 maç oynansın ve hak eden şampiyon olsun.

Futbol oynamaya müsait bir ortam yoksa ligler bu şekilde tescil edilsin ve Hatayspor hak ettiği süper lige çıksın. 28 hafta oynanmış bir sezonun iptal edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz, 28 hafta oynanmış bir ligin 22 haftasını lider geçmiş, 3.sıradaki takıma 7 puan fark atmış. Koca bir şehrin; umutlarını, geleceğini, alın terini, emeklerini, mücadelesini hiçe sayamazsınız!

Bu arada TFF Başkanı Nihat Özdemir’in ısrarlı şekilde liglerin oynanarak tescillenmesi kararını destekliyor, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TFF’ye olan güvenimizi yineliyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube