Bir yılda 243 fire!

ALİ YOLCU

Komşu ülke Suriye’de yaşananlar ve Hatay iline olumsuz yansımaları yanı sıra ekonomik kriz, ilimizin bel kemiği esnafı zor durumda bırakmaya devam ediyor.

Esnaflar arasında yer alan Tuhafiyeciler ise bu durumdan en çok etkilenen sektör olarak göze çarpıyor. Hatay’da 1864 kayıtlı üyesi bulunan ancak bunlardan sadece 600’ü faal olan tuhafiyeciler, 2017 ve 2018 yılı Kasım ayı itibariyle 243 fire daha verdiler.

Çoğunluğu 2018 yılında olmak üzere son iki yıl içinde 243 esnafın terk vererek işletme faaliyetine son verdiklerini söyleyen sevilen oda başkanı Beşir Günay, böyle devam etmesi halinde kepenk kapatmaların süreceğine dikkat çekti.

Hatay Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Beşir Günay, Tuhafiyecilerin desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, “Aksi halde sayımız her geçen gün daha da azalacak. Vatandaşların çarşıya gelip tuhafiyeci bulmaları zorlaşacak” dedi.

25 yıldır odayı yöneten Beşir Günay, hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız Mart ayında gerçekleştirilen kongrede, bir kez daha üyelerin güvenini kazanmış ve 4 yıllığına odayı yönetme yetkisi almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube