Bir zamanlar ‘şifa’ dağıtıyordu!

ÖZKAN BAKKAYLI

Uzun yıllar sağlık sektöründe Antakyalılara hizmet veren Ali Haydar Hastanesi binasının mevcut hali yürekleri sızlatıyor.

Antakya’da ‘acil’ hizmet, ameliyat ve hasta tedavisinde ilk özel hastaneler arasında yer alan Ali Haydar Hastanesi, Dr. Ali Haydar’ın vefatından sonra kapanmasıyla birlikte kiralık olarak hizmet vermeye başladı.

Hastane hizmetinden sonra sağlık ocağı olarak hizmetlerini sürdüren Ali Haydar Hastanesi, daha sonra Suriyelilere sağlık hizmetine dönüştürüldü.

Mülkiyeti merhum Dr. Ali Haydar’ın çocuklarına ait olan binanın Fatih Caddesi’nde atıl vaziyette bırakılması vatandaşları üzüyor ve aileye serzenişte bulunarak, yeniden hastaneye dönüştürülmesi çağrısında bulundular.

Vatandaşlar, döneminde hastalara ‘şifa’ dağıtan tedavi eden, başarılı operasyonların yapıldığı hastanenin biran önce amacına uygun hale getirilmesini ve merhum Dr. Ali Haydar’ın mirasına sahip çıkılmasını istediler.

‘Ali Haydar Hastanesi’nin dönemi vardı’ diyen vatandaşlar, “şu anda metruk binayı andırmasının aile fertlerini üzmüyor mu?” diye sitemde de bulundular.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube