Biraz daha denetim!

ÖZKAN BAKKAYLI

Türkiye’nin en kötü trafiğine sahip olduğu tahmin edilen Hatay ilinin bir yandan trafik öte yandan sorumsuz sürücü ve yolcularıyla da başı dertte.

Denetim mekanizmasının çok az çalıştırıldığı Hatay’da neredeyse her gün onlarca vaka yaşanıyor. Bu durumdan artık sıkıldıklarını aktaran vatandaşlar konu ile ilgili oldukları bilinen hem Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesine hem de Trafik Şube Müdürlüklerine tepki gösterdi.

Özellikle merkez ilçe Antakya’da dileyen her sürücünün dilediği gibi araç kullandığını yanı sıra taşıdığı yolcuları veya yükü de dilediği gibi taşıdığını hatırlatan vatandaşlar, “Bunların hepsi şehir merkezinde veya Antakya-İskenderun, Reyhanlı Antakya, Samandağ Antakya gibi karayollarında yapılıyor. Trafik ekipleri karışmıyor. Benzer şekilde Hatay Büyükşehir Belediyesinin de aldığı herhangi bir önlem yok” dediler.

Bu manzaraların artık yaşanmasını istemediklerini aktaran vatandaşlar her iki kurum yetkililerine seslenerek denetim mekanizmasının çalıştırılmasını istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube