Bitirin de vatandaş kullanabilsin artık!

Çekmece mini çevre yolu olarak bilinen Antakya ve Defne ilçesinin birbirine bağladığı gibi Samandağ ilçesi karayoluna da bağlantı olan çevre yolu bir türlü tamamlanamıyor.

GÜLŞAH DÖNMEZ

Çekmece mini çevre yolu olarak bilinen Antakya ve Defne ilçesinin birbirine bağladığı gibi Samandağ ilçesi karayoluna da bağlantı olan çevre yolu bir türlü tamamlanamıyor. Geçtiğimiz aylarda açılan yoldan ne Antakya kesiminde ikamet eden vatandaşlar mutlu oldu ne de Defne ilçesi tarafından oturanlar da memnun kalmadı.

Çekmece caddesinin iki ayrı yakaya ayırarak böldüğü yol için konuşan vatandaşlar yolun artık bitirilerek tam kapasite hizmete girmesini istediler.

Yolun sağ kısmında kalan Antakyalılar, “Çok sayıda ev ve bina yıkılarak yol açıldı. Yolumuzun altyapısını da Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere TELEKOM, DOĞALGAZ, İNTERNET gibi şirketler yaptılar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Ancak yolumuz orta refüjler yanı sıra asfaltı yapılmadı. Bunların da yapılmasını bekliyoruz” dediler.

ÇEKMECE TARAFI KIRGIN

Çevre yolunun Defne ilçesi kısmında ikamet eden Çekmece Mahallesi sakinleri ise hem Hatay Büyükşehir Belediyesine hem de TELKOM, DOĞALGAZ ve İNTERNET gibi hizmetleri getiren kurumlara tepkili.

Yolun sağ kısmında kalan Esentepe mahallesinde olduğu gibi şanslı olmadıklarını belirten Çekmece Mahallesi sakinleri, “Bizim buraya altyapı yatırımı hiç yapılmadı. Yol açıldı ve hepsi bu. Önce toz dumandan boğulduk ardından çamurdan. Aylarca böyle kaldıktan sonra şimdi Hatay Büyükşehir Belediyesi yolu asfaltlıyor. Ancak hiçbir altyapı yok. Esentepe mahallesi ile aramızda sadece bir cadde var. Orada her türlü altyapı yatırımı var. Ancak biz de yok. Buna tepkiliyiz” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube