Bitki Üretim Merkezi’nde ‘Yemyeşil Bir Antakya’ çalışması

HABER MERKEZİ

Antakya Belediyesi Bitki Üretim Merkezi’nde ‘Yemyeşil Bir Antakya’ için bitki üretimine devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “Antakya Belediyesi olarak şehrimizin daha yeşil olmasını çok önemsiyoruz. Bu önem doğrultusunda 1. Etap Toki Konutları arkasında bulunan belediyemize ait yaklaşık 10 dönümlük genişliğe sahip alanda Bitki Üretim ve Bakım Merkezi çalışmalarına devam ediyor. Söz konusu alanda şehrimize daha güzel bir görünüm katmak, daha çok yeşil alan oluşturmak amacıyla binlerce ağaç, süs bitkisi ve çalı bitkisi üretiyor, bakımını yapıyor ve bunları şehrimizin 95 mahallesinde sorumluluk alanımızda bulunan parklara, yeşil alanlara ve kaldırımlara ekiyoruz. Bitki Üretim ve Bakım Merkezi içerisinde bir adet küçük idari ofis, sulama sistemleri, tel örgüyle çevrili üretim alanı yer alıyor.

Antakya Belediyesi Bitki Üretim ve Bakım merkezi ile pek çok belediyenin satın alma yöntemi ile temin ettiği tüm bitki, ağaç ve çalıları kendi üretimimiz ile elde ederek belediyemizin ekonomisine büyük oranda katkı sağlıyoruz. Bununla beraber şehrimizin daha güzel bir görünüme kavuşması, yeşil alanların çoğaltılması, bitkilerin ve ağaçların bakımının yapılması kolaylaşıyor. Çelik üretim yöntemi, fide ve fidan yöntemleri ile üretimi gerçekleştirilmekte olan bitki ve ağaçlar son teknoloji sulama sistemlerimiz ile doğal yöntemlerle yetiştiriliyor. Akasya, Çınar, Turunç, Süs Eriği, Ihlamur, Ligusturm, Pitosporum, Taflan vb. yüzlerce çeşit bitki yetiştiriliyor.

Bu doğrultuda, Park Bahçe Müdürlüğü bünyesinde bulunan Bitki Üretim Merkezimizde sera hazırlıkları, yabancı ot temizliği ve doğal gübre atma işlemi gerçekleştiriliyor. Bitki Üretim Merkezimizde ‘Yemyeşil Bir Antakya’ için çalışmalarımız devam ediyor.”

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube