Bitkiler ve Bağışıklık

Havaların iyice soğumaya başladığı bu aylarda hastalanma riskimiz bir hayli artıyor. Gribal vakaların yüksek seyir ettiği bu aylarda bağışıklık sistemimizi düzenli beslenme düzenli uyku ve özellikle bitkisel kür ve ürünler ile yüksek tutabiliriz.

Geçmişten günümüze bitkisel kürlerin yaygın kullanılışı hastlalıkların tedavisi var olan semptomların azaltılması ve hastalıklardan korunup immün sistemimizi yüksek tutması daimi gözlenlenmiş ve bilimsel makaleler ile kabul edilmiştir.

Fitoterapi (Bitkiler ile tedavi) ile bağışıklık sistemimizi yüksek tutabiliriz soframızdan kekik, zahter, pulbiber, fesleğen,nane,sarımsak,soğan eksik etmemeliyiz bunlarla birlikte özellikle gribal vakaların yüksek seyir ettiği bu dönemlerde zencefil,zerdeçal,havlıcan,karabaşotu,adaçayı eksik etmemeliyiz

Bu gibi bitkileri kullanırken dikkatli kullanmalı aşırıya kaçmamalıyız

HİPERTANSİYON (yüksek tansiyon) hastaları kekik,zahter,biberiye hekim kontrolünde olmalı
HİPOTANSİYON (düşük tansiyon) sarımsak tüketirken hekim kontrolünde tüketmeli
PROSTAT hastaları Adaçayı tüketirken hekim kontrolünde tüketmeli

GEBELER KRONİK HASTALIĞI OLANLAR Zencefil Zerdeçal Karabaşotu tüketirken hekim kontrolünde tüketmeli

HANGİ BİTKİ OLURSA OLSUN BİTKİ ÜZERİNDE EĞİTİM ALMIŞ FİTOTERAPİ AROMATERAPİ EĞİTİMİ ALMIŞ KİŞİLER GÖZETİMİNDE KULLANMANIZI ÖNERİRİM

SAĞLIKLI GÜNLER TEMENNİ EDERİM.

Bitkiler ve Bağışıklık” için bir yorum

  1. Her yazınızı okuyorum. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda rahatsızlık yaşamamaya, daha dirençli olmaya başladım. Teşekkürler hocam .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube