Biz kadınlarımızı harcadık!

Biz erkekler “böyle gitmiyor” dediğimiz ilişkimize adaletli bir mercek tutup ne yaptığımıza bakalım.

Dostlar genel anlamda patates kızartıp, 2 yumurta bile kıramayan bir kadın için, her çeşit yemeği bir sanat eserine dönüştüren kadınları harcadığımızda insanlığımızın karaya oturduğunu anlayamadık.

Yaşamın temel ilkelerini bilen ve hayatı okuyan kadınlar yerine, çok zaman kendini bile okuyamayan kadınları başımıza taç ederek sert duvarlara çarptık. Anlayacağınız okuma alışkanlığı sadece marka etiketlerinden ibaret olan kadınlar için Atatürk’ü tez konusu yapmış kadınları bile harcadık…

Adını bile bilmediğimiz lüks ve pahalı parfümleri kullanan kadınlar için, defneyi, buhuru, fesleğeni, nergizi, filliyi bilen kadınları harcadığımızda burnumuza gelen kokuların pis olduğunu anlayamadık. Göbeğinize tiksintiyle bakan kadınlar için, o göbeğe sarılıp uyuyan kadınları harcadığımızda uykusuz gecelerin temelini attığımızı bilemedik. İlişkimizin başından itibaren her buluşmada yüzümüze 2 kırıtan ve bu şekilde hesapları bize kitleyen kadınlar yüzünden, “bu sefer de benden olsun ya da paylaşalım” diyen kadınları harcadığımızı göremedik. Cıvık bir şekilde “Ayyy manikürüüüm bozulur beniiim” diyerek ütü bile yapmayan kadınlar için, donumuzu-çorabımızı elinde yıkayabilen becerikli kadınları harcadığımızı anlayamadık. Altı üstü boyalı, benim tabirimle nitelikli dolandırıcı kadınlara bön bön bakarken, doğal güzelliğe sahip kadınlara utanmadan sırtımızı döndük. “Iyyyy fönlü saçlarım bozulacak” diyerek yağmurdan nefret eden ve kısa mesafelere bile taksi ile giden yapmacık kadınlar yüzünden, sizinle kol kola girip “beraber ıslanalım aşkım” diyen doğal kadınları harcadık.

Parasız kaldığımızda tüm aramalarımızı cevapsız bırakan kadın için, “canım sen kapat, ben arıyorum.” diyen kadınların belki de neslini kuruttuk.

Ömrünün yarısını kuaförde geçiren kadınlar yüzünden, saçını süpürge eden kadınları unuttuk. Toplu taşıma araçlarında tek koltuğu bizimle paylaşan kadınlar yerine, model arabadan aşağısını beğenmeyen kadınları seçtik. Halt ettik… Pir Sultan’ı, Aşık Veysel’i, Karacaoğlan’ı bilen kadınlar yerine, yeni yetme pop yıldızlarını, şımarık şarkıcıları ilah gibi gören kadınları seçtik. Halt yedik…

Televizyon bağımlısı küçük beyinli kadınları değil,  kitap okumayı seven kadınları unuttuk. En büyük hatamızda bile suç ortağımız olmayı kabul eden kadınlar yerine, en küçük hatamızda panik ataklar geçiren kadınları hayatımıza aldık… Sonra da babayı aldık… Şiiri sıkıcı bulup “Yokluğun cehennemin öbür adıdır üşüyorum kapama gözlerini” diyen Ahmet Arif’i anlamayan, Lavinya şiirini vanilyalı dondurma zanneden, “Hala koynumda resmin” şiirini özümseyerek iyi kalpli bilinçli kadınlara sarılıp mutlu olmak yerine, koynumuzda yılan beslediğimizi anlayamadık.

İçten bir sevgi ile iki gönlün bir olunca samanlığın seyran olacağına inanan kadınlar yerine, özentilerle yaşayan, modayı takip eden, en büyük hayali vitrin camlarıyla sınırlı olan ve yoksulluğu hor görüp her şeye burun kıvıran kadınları seçtik. Halt ettik. Anneler gibi ateşlendiğimizde alnımıza ıslak bez koyan kadınlar yerine, ilk hapşırdığında soluğu özel hastanelerde alan kadınları seçtik.  Halt ettik.

Yuvayı dişi kuş yapar özdeyişini benimseyen ve 300 gram etle 4 çeşit yemek yapan kadınlar yerine, Lüks restoranlardan ve AVM’lerden çıkmak istemeyen kadınları seçtik. Halt ettik. Benim gibi kel kafanızı öpen kadınlar yerine, saç diktirmezsen boşanırım diyen kadınları seçtik. Halt ettik. Size olan aşkına sahip çıkıp mutluluğunuzu ve aile bütünlüğünüzü korumak adına kaçamaklarınızı bile hoş gören kadınlar yerine, banka kartlarınızı tüketirken zevk alan ve arkadaşlarına caka satmak pahasına kredi kartlarınızı patlatan kadınları seçtik. Halt ettik. Bize inanan, bize güvenen ve insani değerlerimizi yükselten kadınlar yerine, yüreğinden önce bedenine aşık olup zor dönemlerimizde bizi harcayan hatta tüm değerlerimizi yok sayan, anılarımızı kirleten kadınları seçtik. Halt ettik…

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube