Biz yazmaktan usandık!

ALİ YOLCU

Bugüne kadar göreve gelen her yerel yönetimin ‘Mutlaka Çözeceğiz’ dediği trafik meselesi olanca hızıyla devam ederken bu sorun çözmesi gereken yetkililerinde sessizliği sürüyor.

Yerel yönetimlere büyük tepki gösteren vatandaşlar ise başa gelen hiçbir siyasi partinin ve hiçbir Belediye yönetiminin Hatay’a önemli bir kazanım sağlayamadıklarına dikkat çekerek ‘Bu sorunlardan sadece Antakya ve Defne’nin trafik sorununu ortaya koysak, yeterli bir neden olabilir. Antakya ve Defne ilçelerinde artık araç kullanmak işkence halini aldı. Araçlar alt alta üst üste seyir ediyor. Park sorun had safha da. Yetkili birimler ise sadece izliyor. Bu manzaraları izlemekle yetiniyor. Trafik polisleri ise sadece ve sadece ceza kesmekle yetiniyor’ açıklamasında bulundular.

ÇÖZÜM BULUN!

Trafik konusunda yaşadıkları sıkıntıdan bıktıklarını dile getiren vatandaşlar yetersiz yollar ve altyapı yanı sıra bakımsızlıktan kırılan cadde ve sokakları örnek gösterdiler.

Yetersiz otopark ve artık yollarında motorlu araçlarla seyir edilemeyecek duruma düşülmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Antakya ve Defne için özel bir çalışma gerekiyor. Bu çalışmayı mutlaka uzman kişiler nezdinde gerçekleştirmek lazım. Ancak bugüne kadar kimse oralı olmadı. Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığından umutlarımız vardı. Olmadı. Biz buradan bir kez daha sesleniyoruz; çözün bu sorun” şeklinde yetkililere seslendiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube