Bölünmüş yollarda şanslı illerdeniz!

BÜLENT KAVUK

İlimiz Hatay Türkiye’de mevcut 81 il arasında Bölünmüş yol konusunda en şanslı iller arasında yer alıyor. AK Parti Hükümetinin göreve geldiği 2002 yılında Hatay’ın sadece 150 kilometrelik bölünmüş yola sahip olduğunu hatırlatan AK Parti Antakya İlçe Başkanı Avukat Emrullah Gülen aradan geçen 15 yıllık süre içinde bu rakam üzerine yaklaşık 300 kilometrelik bölünmüş yol daha eklediklerini ve rakamın 435 kilometreyi aştığını söyledi.

Bugün için Hatay’ın komşu illerinin hepsiyle bölünmüş yol ağı bulunduğunu belirten Başkan Gülen, “Bizi çok daha güzel günler bekliyor” dedi.

Gazetemiz yazarı Ali Yolcu’nun sorularını yanıtlayan AK Parti Antakya İlçe Başkanı Avukat Emrullah Gülen inşattı devam eden projelerle ilgili de bilgi vererek şunları söyledi: “Devam eden projelerimizin toplam bedeli 1 milyar Türk lirasını aşıyor. Bu oldukça önemli bir rakamdır. Önemli projeler arasında yer alan Antakya-Yayladağı-Suriye hududu yolu bitim aşamasındadır ki burada 300 yakın viraj var ve bu sayı 10’a düşürülüyor.  Hakeza İslâhiye- Hassa-Kırıkhan yolu yine önemli bir yol, bölünmüş yol projemiz 59 milyonluk bir proje. Bunu da inşallah bu yıl bitirmiş olacağız. Antakya-Reyhanlı-Cilvegözü ayrımı yolu ve yine Kırıkhan-Reyhanlı- Cilvegözü sınırına kadar olan çalışmanın da sıcak asfalt haline getirilmesi ile ilgili süreç devam ediyor. 186 milyonluk bir proje. Önümüzdeki yıl inşallah onu da tamamlamış olacağız. Yine Kırıkhan-Reyhanlı yolu 33 km bölünmüş yol. Bu da proje bedeli 65 milyon. Onu da bu yıl bitirmiş olacağız” dedi.

Gündem üzerinde konuşan Emrullah Gülen, Türkiye’nin ekonomi başta olmak üzere her geçen gün diğer alanlarda da biraz daha geliştiğini ve bu gelişmenin süreceğine işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube