Böyle giderse amatör kulüplerin kapısına kilit vurulur!

Armutluspor’un Onursal Başkanı Gülbahar, gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu..

METİN DİNGİL

Armutluspor’un Onursal Başkanı Yılmaz Gülbahar, Hatay’da amatör kulüplerin kapısına yakın zamanda kilit vurulacağını ileri sürdü.

Gülbahar, gazetemize yaptığı konuşmada, görev yaptığı amatör kulüplerde imkanları ölçüsünde destek olmaya çalıştığını söyledi.

Sümerspor, Armutluspor ve Defne 2013 Spor’da şampiyonluklar yaşadığını belirten Gülbahar, “Başarılı olduğunuz zaman keyif alıyorsunuz, gençlerin yaşadığı sevinci görünce siz de mutlu oluyorsunuz” dedi.

Gülbahar, amatör spora gönüllü hizmet veren insanların desteklenmesi ve korumaya alınması gerekirken, Hatay’da tam tersi bir uygulama ile bu insanların küstürülerek, futboldan soğutulduğunu öne sürdü.

Bugüne kadar amatör spora harcadığı para yerine fabrika açması halinde birçok insanın iş sahibi olacağını belirten Gülbahar, şöyle devam etti:

“İyi niyetler hep suiistimal edildi. Emekleriniz, çabalarınız gözardı edildi. Kimseden destek göremediğiniz gibi başarınızı çekemeyenler her daim karşınızda oluyor. Engellemek için her türlü entrikalar dönüyor. Ben şahsen kırgınım, beni soğuttular, çekilmemi sağladılar. Harcadığım para ile fabrika açsaydım, şimdi birçok insan iş sahibi olacaktı. Ben ne yaptım, bu şehre bir heyecan katmak istedim ve Armutlu’yu politik görüşler yerine sporla anılması için Bölgesel Amatör Lige taşımak istedim. Ama bazı güçler müsaade etmedi. Siz ne kadar iyi olursanız olun, ne kadar haklı olursanız olun. İllâ ki, önünüze engel çıkaracaklar.  Bunu hem Defne de, hem de Armutluspor’da yaşadım. Bu kadar tesadüf olabilir mi? Bundan kim zararlı çıkacak. Tabii ki Hatay amatör futbolu. Gönüllü insanları küstürerek, yakında hiç kimseden destek alamayacak duruma gelecek ve amatör kulüplerin kapısına kilit vurulacak. Ben buradan yetkilileri uyarıyorum. Amatörlere sahip çıkmazsanız, gelecek dönemlerde takımlarda oynayacak gençler bulamayacaksınız.”

HATAYSPOR’A DA SİYASİ GÖZLE BAKILIYOR

Gülbahar, konuşmasının sonunda, bu sezon aldığı başarılı sonuçlarla tüm dikkatleri üzerine çeken Hatayspor’un bazı çevrelerce köstek olunmaya çalışıldığını savundu.

Hatayspor’un başarılı sonuçlar almasının bazı çevrelerce hazmedilmediğini öne süren Gülbahar, “Hatayspor’a siyasi gözle bakılıyor. Ne kadar yanlış bir anlayış bu. Hatayspor bu kentin sembolü ve birleştirici gücü. Bu algılar olduğu sürece bu kentte ne kalkınma olur, ne de başarılı olur. Önce birbirimizi sevmemiz ve desteklememiz gerekiyor” diye konuştu.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube