Böyle pazar olur mu?

ALİ YOLCU
Antakya’da eski ‘Hayvan Pazarı’ olarak bilinen ancak halen haftanın belirli günlerinde küçükbaş hayvanların satışının yapıldığı alanın kent merkezinde kalması ve çirkin manzaralara sahne olması çevre sakinlerini şikâyetlerine neden oldu.
Hayvan Pazarının sadece adının eski kaldığını ancak bu alanda hayvan satışının devam ettiğini aktaran çevre sakinleri, yetkili birimlere seslenerek ‘Kent merkezinin ortasında kalan bir yerde hayvan pazarı olur mu?” diye sordular.
Koyun, keçi, kanatlılar gibi çeşitli hayvan türlerinin bu alanda gelişigüzel ve hiçbir disipline tabi olmadan satışlarının yapıldığını söyleyen Antakyalılar, hayvan pazarının bulunduğu yerden mutlaka kaldırılması gerektiğine vurgu yaptılar.
HİNDİSTAN’DA BİLE YOK
Hayvan Pazarının burada ki faaliyetine son verilmesi gerektiğinin altını çizen Antakyalılar ve özellikle de çevre sakinleri, pazarda kurulu tezgâh ve çadırlara dikkat çekerek, “Böyle Pazar olur mu? Dünyanı en geri kalmış memleketlerinde böyle çirkin bir Pazar yoktur. Hindistan’da bile böylesine rastlamak zor. Hayvan pazarı eğer buradan kaldırılmayacak ise en azından şu çirkin görüntüler giderilsin” tepkisinde bulundular.
Sorun Hatay Büyükşehir Belediyesine daha önce bildirdiklerini aktaran çevre sakinleri şu ana kadar çözüm gelmediğini bir süre içinde çözüm gelmemesi halinde ise durumu Hatay Valiliğine bildireceklerini de sözlerine eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube