Bu alan cennete çevrilebilir!

ALİ YOLCU

Merkez ilçe Antakya’ya bağlı Maşuklu Mahallesinde hazineye ait tamamı ağaçlık alandan oluşan bölgenin düzenlenerek vatandaşlara açılmasını isteyen Antakyalılar, “Antakya’nın en güzel yerlerinden biri tiner koklayanların ve alkol alanların mekânı haline gelmiş. Küçük bir düzenleme ve konulacak oturma bankları sonrasında insanlara açılabilir. Bunun neden yapılmadığını halen anlayabilmiş değiliz” dediler.

50 dönümlük bir alandan daha fazla büyüklüğe sahip yer, bilindiği üzere ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren HATSU’nun su kuyuları da bulunuyor.

Çevre sakinleri, “Durumu birkaç kere ilgili birimlere ilettik. Burada özellikle akşam saatlerinde kimin gelip gittiği belli olmuyor. Serseri kılıklı birçok insan burayı mekân haline getirdi. Kimilerine göre burada tiner de çekiliyor alkolde içiliyor. Artık güvenli bir alan olmaktan çıktı. Biz rica ediyoruz; burası kimin yetki alanında ise bir düzenlemeye gitsin ve park haline çevirsinler. Çok para harcamadan yapılacak düzenlemeler ile şahane bir park olabilir. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz” dediler.

Fotoğraflarda Hazineye ait bazı bölümleri ise kiraya verilerek Cafe haline getirilmiş 50 bin metrekareden daha büyük olduğu tahmin edilen ağaçlık alandan manzaralar görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube