Bu çile hiç bitmeyecek!

ALİ YOLCU

Antakya ve Defne ilçesinin bazı noktalarında caddelere kurulan semt pazarları trafiği olumsuz yönde etkilemeye devam ederken bunun çilesini çeken vatandaşların da şikâyetleri devam ediyor. Haber Merkezimizi arayarak soruna ilişkin şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar artık dünyanın en geri kalmış ülkesinde dahi semt pazarlarının cadde veya sokaklara açılmadığını hatırlattılar.

Ancak bunun Hatay gibi az gelişmiş illerde yaşandığını söyleyen vatandaşlar yerel yönetimlerin ‘Marka Kent’ söylemlerine serzenişte bulunarak “Bu mu Marka Kent?” diye sordular.

Cadde ve sokaklara açılan Pazar tezgâhları yanı sıra semt pazarı alanı belirlendiği halde caddeye taşan semt pazarları bulunduğunu söyleyen vatandaşlar buna örnek olarak Armutlu Mahallesi semt pazarını örnek verdiler.

Armutlu Semt Pazarı ile ilgili görüşlerini açıklayan vatandaşlar, Hatay Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ile Hatay Büyük Şehir Belediyesinin aldığı önlemlerinde işe yaramadığını öne sürdüler. Semt Pazarının kurulduğu Pazartesi günlerinde caddenin tek şeride düşürülmesine rağmen trafik yoğunluğunda beklenen azalmanın yaşanmadığını belirten vatandaşlar, konuya ilişkin daha farklı önlemlerin alınmasını istediler.

Benzer sorunların kent merkezinde ki hemen her noktada yaşandığın anlatan vatandaşlar bir diğer örneği ise Antakya 9. Sanayi caddesinden verdiler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube