Bu çirkin görüntü ne zaman bitecek!

GÜLŞAH DÖNMEZ

Antakya merkezde yaz sezonunda yıkımı tamamlanan Büyük Antakya Otelinin yerine ne yapılacağı tartışmaları sürerken, kentin göbeğindeki çirkin görüntünün ne zaman sonlandırılacağı merak ediliyor.

Hatırlanacağı üzere yıkımın ardından beraberinde birçok tartışmayı getiren Büyük Antakya Oteli yerinin, yeşil alana dönüştürülmesi için vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları çağrıda bulunmuştu.

Şehrin en işlek caddelerinden Atatürk Caddesi’nde halen akıbetini bekleyen Büyük Antakya Otelinin yerine ne zaman başlanacağı ve ne olacağı konusunda bugüne kadar yetkililer tek bir açıklama dahi yapmadı.

Çevrede çirkin görüntü oluşturan ve hiçbir güvenlik şeridi çekilmeyen alan için vatandaşlar tepkilerini sürdürerek, yetkilileri göreve davet ettiler.

Burasının halka açık yeşil alan olarak düzenlenmesi gerektiğine dikkati çeken vatandaşlar, “Modern bir kent olmanın altın kuralı şehrin yeşil alanlarının korunması ve artırılması ilkesinden geçmektedir. Betonarmeler artık Antakya’mızın görüntüsünü bozuyor. Yeşil alanlarımızın sayısı arttırılmalıdır. Anılan bölgeyi de biran önce çirkin görüntüden kurtararak, şehrimize yeşil alan olarak kazandırılmalıdır” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube