Bu derenin temizliği unutuldu galiba!

ÖZKAN BAKKAYLI

Antakya Merkeze bağlı Karaali Köprüsü üzerinde bulunan derenin otlarla kaplanması ve kirlilikten geçilmemesi çevre sakinlerinin tepkisine neden oluyor.

Vatandaşlar, gazetemiz aracılığıyla yetkililere çağrıda bulunarak, kent merkezinde birçok derenin temizlenmesine rağmen bu bölgeye senelerdir kimsenin gelmediğini ve Karaali Köprüsü üzerindeki dereden artık kötü kokuların meydana geldiğini söylediler.

Birçok derede ‘Sonbahar temizlik’ çalışması yapıldığına dikkati çeken çevre sakinleri, “Belediyenin iş makineleri ile dere içinde özellikle zemin temizliği yapması gerekiyor. Ayrıca zemin iyileştirilmesi yapılmayan bölümlerde de dere kenarı temizleniyor.  Dere içinde ve dışında, zeminde ve derenin her iki yakasında arındırma ve temizlik çalışmaları yapılması şart olmuştur.  Dere kenarlarında otlar ve çalılıklar bulunuyor. Ekiplerin bu alanlarda da çalışma yaparak, temiz bir hale getirmeleri gerekiyor” dediler.

Vatandaşlar, bölgelerindeki dereye yıllardır kimsenin uğramadığını ileri sürürek, “temizlik çalışması yapılmadığından artık dere ot ve çalılıklardan dolayı görünmüyor. Dere içinde ve kenarlarında bulunan atık maddeleri de estetik olarak çevrede çirkin görüntülere neden oluyor. Yetkililerin Karaali Köprüsü üzerindeki derenin temizliğini biran önce yaptırarak, kirliliğin önüne geçmesi gerekiyor” diye serzenişte bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube