Bu huyumuzdan vazgeçemeyeceğiz galiba!

ALİ YOLCU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının merkez ilçe Antakya başta olmak üzere diğer 15 ilçe de tahsis ettiği moloz döküm alanlarına rağmen herkes bildiğini okumaya devam ediyor.

Başta inşaat atıkları olmak üzere temel kazılarından çıkan toprak ve molozları gelişigüzel ve denk gelen her yere döken sorumsuzlar, vatandaşları da çileden çıkardı. Kazı ve moloz dökenlerle sürekli tartıştıklarını ve Belediyenin adres gösterdiği alanları önerdiklerini belirten vatandaşlar ancak moloz döken insanların kimseyi dinlemediklerini söylediler.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerin daha detaylı çalışarak belirlenen adresler dışında moloz dökenleri uyarmak yerine ceza mekanizmasını devreye sokmalarını isteyen vatandaşlar, “Çevremiz zaten fazlasıyla kirli. Üstüne bir de moloz atıkları eklenince işin içinden çıkılamaz bir hal alıyor” dediler.

TABELALARA RAĞMEN

Bu arada Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının moloz dökme sahası olarak İskenderun yolu üzeri 18. Km. Araphan mevkilisini tahsis ettiği ve bu adresi İhbar 153 hattı ile güçlendirdiği biliniyor.

Yaptırdığı tabelalar ile ‘Bu alana hafriyat, yıkıntı, inşaat ve benzeri atıkları dökmek yasaktır’ yazdıran ve kaçak dökümü engellemeye çalışan Belediye yetkili birimleri bundan sonra daha sıkı denetim kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube