Bu ihmal ancak Defne’de olurdu!

BÜLENT KAVUK

Defne ilçesine bağlı Çekmece mahallesinden güzergâh çizerek Antakya-Samandağ karayoluna bağlanan çevre yolunda altyapı sorunu devam ederken cadde de oluşan çukurlar da cabası oldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin büyük çabası sonrasında açılabilen ve geçtiğimiz aylarda da hizmet vermeye başlayan yolun bu halini gören vatandaşlar ise hem Hatay Büyükşehir Belediyesine hem de altyapı konusunda eksiklikleri gidermeyen yatırımcı kuruluşlara sitem ettiler. Hatay’ın en büyük yollarından biri olan Çekmece çevre yolunun neden kaderine bırakıldığını anlayamadıklarını aktaran vatandaşlar, “Hatay Büyükşehir Belediyesi yolu geride bıraktığımız yaz mevsiminin sonuna doğru hizmete açtı. O an için Yaz mevsimiydi ve bizler toza gömüldük. Ardından basit usulde bir asfalt döküldü. Bu kez dökülen asfalt kısa sürede çukurlaşarak su göletlerine döndü. Araçlarımızla bu yoldan geçerken işkence yaşıyoruz” dediler.

Benzer şekilde altyapısı yapılmayan yol için isyan eden vatandaşlar, Hatay Büyükşehir Belediyesinin bu tavrını eleştirdiler.

Fotoğraflarda geçtiğimiz aylarda trafiğe açılan yol ve yolun içinde bulunduğu içler acısı hali görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube