Bu işe bir çare bulun!

BÜLENT KAVUK

Hatay Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Antakya Belediyesi ve ilgili diğer kurumların basiretsizliği ve duyarsızlıkları nedeniyle çevre kirliliği oluşturan manzaralar her geçen gün biraz daha çoğalıyor.

Çöp yığınları, moloz atıkları, çevre kirliliği gibi nedenlerden zaten çok şikâyetçi olan vatandaşlar bu kez de cadde ve kent merkezine yakın alanlarda mantar gibi türeyen Hayme adıyla bilinen gece konulardan şikâyet eder hale geldi.

Caddelere cepheli çirkin manzaralara neden derme çatma yapıların yıkılmasını isteyen vatandaşlar “Antakya yakışmıyor. Bir yandan marka kent diyeceksiniz öte yandan bu manzaralara ev sahipliği yapacaksınız. Bunun mantıkla bağdaşır yanı yok. İlgili birimlerden rica ediyoruz bu tür yapılara izin verilmesin” dediler.

Bekir Karabacak Köprüsünün uzantısı halinde ki Haraparası mahallesine irtibatı sağlayan yol üzerinde mevcut çirkinliklere dikkat çeken vatandaşlar bu konuda daha büyük bir çaba ve ciddiyet istediklerini söylediler.

Fotoğraflarda söz konusu cadde üzerinde mevcut kimin tarafından yapıldığı dahi belli olmayan kulübe türü çirkinlikler görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube