Bu işe çare üretecek merci var mı?

BÜLENT KAVUK

Hatay’a bağlı 15 ilçenin 15’inde de moloz dökme alanları var. Ancak bu kurallara uymayan vatandaşlar gelişigüzel döküm yaparak herkesi çileden çıkarıyor. Yapılan şikayetler ve denetimler ise çoğu kere işe yaramıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerin daha detaylı çalışarak belirlenen adresler dışında moloz dökenleri uyarmak yerine ceza mekanizmasını devreye sokmalarını isteyen vatandaşlar, “Çevremiz zaten fazlasıyla kirli. Üstüne bir de moloz atıkları eklenince işin içinden çıkılamaz bir hal alıyor” dediler.

Başta inşaat atıkları olmak üzere temel kazılarından çıkan toprak ve molozları gelişigüzel ve denk gelen her yere döken sorumsuzlar, vatandaşları da çileden çıkardı. Kazı ve moloz dökenlerle sürekli tartıştıklarını ve Belediyenin adres gösterdiği alanları önerdiklerini belirten vatandaşlar ancak moloz döken insanların kimseyi dinlemediklerini söylediler.

Bu arada Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının moloz dökme sahası olarak İskenderun yolu üzeri 18. Km. alan tahsis ettiği ve bu adresi İhbar 153 hattı ile güçlendirdiği biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube