Bu işi yapanlar benden fırça yedi! Bir daha da benimle çalışamazlar!

Başkan Savaş, yeni yılda Hatay Büyükşehir Belediyesinin çıkarmış olduğu takvimler ile alakalı konudan duyduğu üzüntüyü dile getirerek Hatay halkından özür diledi..

VEYSEL SAVAŞ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeni yılda Hatay Büyükşehir Belediyesinin çıkarmış olduğu takvimler ile alakalı konudan duyduğu üzüntüyü dile getirerek Hatay halkından özür diledi.

Başkan Savaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yeni yılda takvimler ile alakalı sıkıntılar var diye bana haber geldi. Bu konuda müdahale ederek toplayabildiklerimizi toplayarak dağıtımı durdurdum. Ve bu duruma oldukça üzüldüm. Biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak yapraklı takvimlerin sadece üst bölgesini yaptık. Yapraklı kısımları hazır bir şekilde elimize geldi. Bu takvimlerde belli inançtaki insanlarımızı üzecek ve rencide edecek cümleler var. Ama hiçbirini biz dizayn ettirmedik. Ben bir belediye başkanı olarak arkadaşlarıma kızdım. Bu durumun yaşanmasından dolayı oldukça üzgünüm ve kendi arkadaşlarım ve belediyem adına Hatay halkından özür dilerim. Benim inançlı ve başkalarının görüsüne saygı duyan bir insan olduğumu herkes bilir. Bunu ön plana çıkartarak siyasi partimi ve beni aşağılamaya çalışan insanlar da iyi niyetli değillerdir. Biz bugüne kadar öyle hatalar yapsaydık toplum bizi tekrar seçmezdi. Biz herkesi kendi renginde ve tonunda seviyoruz. İnsanlarımızın inançlarına ve değerlerine saygı duyuyoruz. Hatay halkının bu konudaki hassasiyetine saygı duyuyorum. Bu işi yapanlar şimdilik benden fırça yediler fakat bir daha benimle çalışamazlar” dedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube