Bu kavşağa önlem alın!

Defne-Altınözü ve Yayladağı yolu kavşağında sinyalizasyon tertibatı olmaması dolayısıyla istenmeyen kazaların meydana geldiği ileri sürülüyor…

GÜLŞAH DÖNMEZ

Defne-Altınözü ve Yayladağı yolu kavşağında sinyalizasyon tertibatı olmaması dolayısıyla istenmeyen kazaların meydana geldiği ileri sürülüyor.

Vatandaşlar, özellikle akşamları kavşakta tehlike boyutunun daha da arttığına dikkati çekerek, “Defne-Altınözü ve Yayladağı yolu kavşağı akşam karanlığında hiçbir aydınlatma olmadığından zifiri karanlık oluyor. Çünkü sinyalizasyon sistemi de yok. Çok kaza olan bir bölge olmasına rağmen bugüne kadar hiçbir tedbir alınmadı” diye tepki gösterdiler.

Yeni cezaevine giderken Sofular Mahallesi güzergahı üzerinde bulunan kavşağın büyük tehlike arz ettiğini belirten vatandaşlar, “Buranın yapılması için illa ki büyük bir facianın olması mı gerekiyor? Neyi bekliyorlar? Biran önce sinyalizasyon tertibatı ve aydınlatma yapılmalıdır” dediler.

ÇUKUR BİR YILDIR KAPATILMIYOR!

Vatandaşlar, yine aynı ana yol üzerindeki yarım bırakılan çalışma da çok derin bir çukurun yaklaşık bir yıldır yerinde durduğunu belirterek, “Çok tehlike arz ediyor, kazalara davetiye çıkarıyor. Bir yıldır tamamlanamayan çalışmanın sonucunda çukur öyle duruyor. Özellikle gece karanlıkta aydınlatma olmadığı için çukura araçlar düşebilir. Yetkililer bunu görmüyor mu? Anlamakta güçlük çekiyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube