Bu rezalete kim ‘dur’ diyecek!

METİN DİNGİL

Hatay da ulaşımda ciddi anlamda sıkıntılar yaşanıyor. ‘Ulaşımda Dönüşüm’ adı altında başlatılan uygulamadan kimse memnun değil.

Ulaşım ücretleri 2,25 TL’den 3,5 TL’ye yükseltilerek fahiş oranda arttırılırken, duraklarda beklemek ve otobüslerin içine binmek ise tam bir işkence.

‘Konforlu yolculuktan’ bahsedenlere tepki gösteren vatandaşlar, “Tıka-basa dolu olan otobüslerde ‘nefes almak’ güçleşiyor, bunun neresi konforlu yolculuk. Yetkilileri otobüse binmeye davet ediyoruz” dediler.

Vatandaşlar, “Yeni uygulamayla birlikte yarım saatte bir gelen otobüslerin içi tıklım-tıklım doluyor. Yolcular tıka basa dolu olan otobüste nefes almakta dahi zorlanıyor. Bir sonraki otobüsü beklesek te o da aynı. Ulaşım böyle mi devam edecek?” diye tepki gösterdiler.

Bu şekilde halkın can güvenliğini hiçe sayıldığına dikkati çeken vatandaşlar, trafik ekiplerini de bu işe nasıl müsaade ettiklerine anlam veremediklerini, geçmişte fazla yolcu alan dolmuşlara cezai işlem uygulandığını, şimdi ise uygulanmadığını ileri sürdüler.

Vatandaşlar, “Otobüsler tıka-basa, insanlar üst-üste seyahat ediyor, kimsenin gıkı çıkmıyor. Bu rezalet daha ne kadar sürecek” diye tepki gösterdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube