Bu seçimde yine tek vücut olmalıyız!

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ Deniz Mahallesi’nde gerçekleştirilen açık hava toplantısına katıldı..

HABER MERKEZİ

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ Deniz Mahallesi’nde gerçekleştirilen açık hava toplantısına katıldı.

Başkan Savaş’a CHP Samandağ Belediye Başkan Adayı Refik Eryılmaz da eşlik etti. Çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıda CHP milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal, CHP Samandağ ilçe yöneticileri, kanaat önderleri ve muhtarlar da yer aldı.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN SAMANDAĞ’A MÜJDELİ HABER

Hatay halkının desteği ve hayır duası ile her türlü zorluğun üstünden geldiğini ifade ederek düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, Samandağ halkına beklediği müjdeyi verdi.

Samandağ’ın içme suyu ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Savaş, “Samandağ merkezinin tüm içme suyu şebekesini yenileyeceğiz. Eski köy ve belde yollarını asfaltladık. Mezarlıklarımızın çoğunu yeniledik. Karaçay Barajı’nı bitirdik ama Lütfü Savaş Samandağ’a su vermiyor diyorlar. 2011’de bitireceğiz dedikleri barajın sadece gövdesini geçen sene bitirerek açılışı yaptılar. Gövde ile dağ arasındaki kısımda dakikada 250 litre su kaçağı var. Hiçbir depoyu, arıtma tesisini ve isale hattını bitiremediler. Memleketin sorununu bilmeyen ama yıllardır sorumluluk makamında olanlar, Samandağ’ın yolunu bilmeyenler şimdi sürekli Samandağ’a geliyor” dedi.

SAMANDAĞ’A BİR MIH ÇAKMAMIŞLAR, GELİP BURADA OY İSTİYORLAR

Arsuz’da vatandaşlarla arasında geçen diyalogu çarpıtan ve bundan nemalanmaya çalışan haber kanalları için de düşüncelerini paylaşan Lütfü Savaş, “Bazı besleme haber kanalları Arsuz’da çekilen bir videonun sadece bir kısmını yayınlayarak beni karalamaya çalışmış. 17 yıldır hizmet almayan ve bu dertlerini benimle paylaşan hemşehrilerimle yaptığımız sohbetin keşke tamamını yayınlasalarmış. Muhabbetimizin sonunda oradan sarmaş dolaş ayrıldık. Ancak aciz insanlar çamur atar. Samandağ’a bir mıh bile çakmamışlar, gelip burada kapı kapı oy arıyorlar” diyerek kimsenin Hatay halkıyla arasındaki samimiyeti bozmaya gücünün yetemeyeceğini ifade etti.

Gelecek 5 yıl için projelerinin hazır olduğunu da belirten Lütfü Savaş, “2 milyar 600 milyon liralık projemiz hazır. 5 yıldır hazırlık yapıyoruz. Ancak rakibim kendi projelerini açıklamak yerine beni kötülüyor. Tek projesi dedikodu ve fitne üretmek. Bu seçimde yine tek vücut olmalıyız. Bu yolculukta Hatay halkına ayak izleri temiz bir şoför lazım. 31 Mart’ta 5 saniyenizi bize ayırın biz de 5 yılımızı sizin için harcayalım” diyerek vatandaşlardan destek istedi.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube