Bu talep dikkate alınmalı!

ALİ YOLCU

Hatay’da ardı arkası kesilmeyen kazı ve onarım işleri trafiği olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, çalışmaları yapan kurum ve kuruluşlar ise diğer şehirlerde trafiğin en az olduğu saatlerde yapılan bu çalışmaları ısrarla gündüz saatlerinde ve trafiğin yoğun olduğu zamanlarda yapmaya devam ediyor.

Antakya kent merkezinde ve diğer farklı yerleşim birimlerinde yapılan kazı çalışmalarının gece saatlerinde kaydırılmasın isteyen vatandaşlar ise trafik akışının böylece rahatlatılmasını istediler.

Vatandaşlar, “Kazı çalışmaları tüm ısrarlı taleplere rağmen özellikle gündüz saatlerinde yapılıyor. Bu da hem araç trafiğini hem de yaya trafiğini olumsuz yönde etkiliyor. Gelişmiş birçok şehirde bu çalışmalar gece saatlerinde yapılarak trafiğin en az şekilde etkilenmesi sağlanıyor Biz de bu uygulama neden yapılmıyor?” şeklinde dert yandılar.

KAZI ÇALIŞMALARI UZUN SÜRÜYOR

Vatandaşlar, ”Kazıya başlanıyor ve bir daha bitirilemiyor Bazen yarım bırakılıyor bazen yapılan kazının molozu haftalarca kaldırılmıyor bazen de aynı yer, bir yıl içinde defalarca kez kazılıyor. Kazılardan da kazıyı yapanlardan da bıktık usandık. Düzensiz ve plansız çalışma bizi çileden çıkarıyor. Trafik karmakarışık oluyor. İşi yapan kurum ve kuruluşlardan rica ediyoruz. Bu talebimizi dikkate alsınlar” dediler.

Bunları da okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube